niedziela, 7 lutego 2010

„Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”


Jak tam u was? Dawno nie pisałem, postanowiłem napisać dzisiaj:)
Przez ten czas trochę się wydarzyło... Dzisiaj wróciłem z klenerowania na balu charytatywnym KSM-u, powiem ze było wspaniale, choć jestem wykończony.
Byłem tez na kursie Lidera KSM-u. Było naprawdę tez super, mogłem się trochę nauczyć jak działać jako lider.
W najbliższym czasie ferie, czas odpoczynku, wyjazdów, spotkań ze znajomymi.
Postanowiłem zaplanować sobie je tak żeby dobrze wykorzystać, od 16-20.02 jadę na rekolekcje do Krakowa do o.Kombonianów a od 23-25.02 do Seminarium Duchownego AC na rekolekcje powołaniowe. Wczasie tez cos na pewno wyjdzie.
Dzisiaj miałem takie kolejne powiedzenie mojego powołania, jakie ono ma być. Może to nie potwierdzenie, ale takie jakieś umocnienie, bo ostatnio bardzo się od tego bronie, nie chce myśleć, odkładam to na za rok, a to już prawie... Ale to nie o to chodzi, byłem dzisiaj na Mszy Świętej w Toporowie w parafii ŚW FRANCISZKA Z ASYŻU... Dzisiaj Ewangelia była o ŚW. PIOTRZE i RYBAKU LUDZI. To jest dla mnie ewidentny znak z kolejnych już w moim życiu, to że mam być franciszkaninem
Chwała Panie Ci za te znaki!

Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!” A Szymon odpowiedział: „Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać.

Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: „Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”. I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim (Łk 5, 4-11).

2 komentarze:

 1. To jest właśnie nasz Pan... wie kiedy coś powiedzieć... ;)
  ja nigdy nie zapomnę Mszy w Łagiewnikach i Jego słów na Ewangelii: "Pójdź za Mną"
  To jest piękne! :) :)
  Pozdrawiam Cię i otaczam modlitwą

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zaproszenie do ewangelii,..dziękuję*)Szczęść Boże

  OdpowiedzUsuń