niedziela, 25 kwietnia 2010

47. Światowy Dzień Modlitw o Powołania


I aspekt powołania
Elementem podstawowym i specyficznym każdego powołania kapłańskiego, a także powołania do życia konsekrowanego, jest przyjaźń z Chrystusem. Jezus żył w stałym zjednoczeniu z Ojcem i właśnie to wzbudzało w uczniach pragnienie, by przeżywać to samo doświadczenie, ucząc się od Niego komunii i nieustannego dialogu z Bogiem.

II aspekt powołania
Idąc za Jezusem, każdy powołany do życia w sposób szczególny konsekrowanego powinien starać się świadczyć, że jest całkowitym darem dla Boga. Tu ma swe źródło zdolność do stawania się darem dla tych, których Opatrzność Boża powierza mu w posłudze pasterskiej, do zaangażowania się całkowicie, w sposób stały i wierny, z radością towarzysząc w drodze wielu osobom, aby i one mogły otworzyć się na spotkanie z Chrystusem i aby Jego Słowo stało się światłem na ich szlaku.

III aspekt powołania
W sposób szczególny kapłan powinien być człowiekiem wspólnoty, otwartym na wszystkich, zdolnym do tego, by prowadzić w jedności całą wspólnotę wierzących, którą Dobroć Boża mu zawierzyła. Ma pomagać w przezwyciężaniu podziałów, w łączeniu rozłączonych, w łagodzeniu napięć i nieporozumień, w przebaczaniu krzywd.


Każdy prezbiter, każdy konsekrowany i każda konsekrowana, wierni swemu powołaniu, przekazują radość służenia Chrystusowi i zapraszają wszystkich chrześcijan do udzielenia odpowiedzi na powszechne powołanie do świętości.Panie dziękuje Ci, że dajesz mi takich ludzi na mej drodze. Błogosław ich, i dawaj im więcej łask, aby byli mocniejszymi znakami na drogach ludzkich. Jezu Najwyższy i Wieczny Kapłanie! Powołuj nowych robotników na Swoje żniwo, dawaj im mocy i siły, aby nie bali się iść za Twym głosem i oddali się Tobie i Twojemu posłannictwu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen!
Dzisiaj byłem w parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie Nowym. Proboszczem jest tam mój znajomy ksiądz Bogumił Kowalski. Mówiliśmy tam miejscowej młodzieży co to jest KSM, było super. Poczułem, że Pan mnie nie stawia przypadkowo na czyiś drogach. Był to kolejny moment, ze Pan utwierdza mnie na Jego Drodze powołania.
Dzięki Ci Panie!

Piotr

1 komentarz:

 1. oo KSM? to witam w tym gronie ;)
  kiedyś już u Ciebie gościłam, bo przywiódł mnie tu św.Franciszek ;)
  miło tu u Ciebie.
  powołanie? czyżbyś chciał zostać kapłanem?
  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń